Etkinliklerimiz

Spor

Deneyimli eğiticileriyle her yaştan öğrenciye sporu sevdirmek;  ahlaklı,  sağlıklı ve mücadele gücü yüksek  nitelikli  sporcuları  yetiştirmek  ve  daha fazla sayıda öğrenciye spor imkânı sağlamaktır. Özel İzmir Elit Okulları, sporcularının spor yaşantılarını,  kişisel,  sosyal,  bedensel ve zihinsel becerilerini destekleyecek yönde düzenlemek ve kazanımlarını motivasyonu tam, morali yüksek, sevgi dolu bireyler olarak günlük yaşantılarına aktarmalarına yardımcı olmayı kendisine ilke edinmiştir.

Sanat

Müzik sınıfında derslerde kullanılmak üzere çok çeşitli enstrümanlar bulunmakta ve dersler ses sistemi, mikrofon, bilgisayar ve projeksiyon gibi teknik cihazlarla yapılmaktadır.
               Müzik dersinin yanı sıra istekli öğrencilere hafta içi her gün etüt dersinde ve cumartesi günü, farklı bir enstrümanın grup olarak dersi verilmektedir. Piyano, bateri, klasik gitar ve keman gibi müzik aletleri öğretilmektedir. Ayrıca belirli günlerde anma ve kutlama programlarında koro çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar, müzik öğretmeninin yönetimi ile öğrencilerin koro ile ilgili her görevde yer alması sağlanarak sürdürülmektedir.
                Müzik dersinin daha verimli olabilmesi düşünülerek müzik öğretmeninin öncülüğünde Etnografya müzesi, müzik aletleri müzesi ve çalgı yapım atölyesi gezileri düzenlenmektedir. Bu sayede müziğin sanatsal ve sosyal alanda uğradığı değişim ve gelişim sürecini öğrencilerin daha iyi algılayabilmeleri sağlanmaktadır. Çalgı yapım atölyelerinde çalgıların üretim serüveni ile ilgili görsel ve teorik bilgiler verilmektedir.
                Müziğin birleştirici, bütünleştirici, yardımlaşmayı aşılayan ve kişiler arası sosyal gelişimi sağlayan yönü öngörülerek, öğrenciler arası şarkı yarışması, koro çalışmaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Etkiliklerimizi ve bando takımı çalışmalarımızı okulumuz çevresinin çok geniş ve elverişli olmasından faydalanarak  okul bahçesinde de gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca çok geniş bir salona sahip olmamız müzik ve sanat etkinliklerimiz açısından öğrencilerimize büyük bir avantaj sağlamaktadır.
                Okulumuz, sanat’ın ve spor’un, bireyleri ve toplumları eğitmenin en önemli unsurları arasında yer aldığına inanarak deneyimli öğretmen kadrosu ile eğitim hizmetlerine devam etmektedir.

Anasınıfında Lise son sınıfa kadar gerçekleştirilecek çeşitli bilimsel, sanatsal, kültürel projeler; yapılacak el sanatları çalışmaları da öğrenci gelişimine ayrı bir katkı sağlayacaktır.